Ezerrel pörögnek az Adwords, a Facebook, és a SEO kampányok? Van konverziód, de kevésnek találod? Akkor ez a rövid check-lista pont neked szól!
Tegyük fel, hogy már szinte mindennel próbálkoztál: növelted – vagy adott esetben – csökkentetted a CPC ajánlatokat, javítottál a hirdetésed minőségmutatóján, optimalizáltad a display kampányok elhelyezését, izomból pörög a remarketing, valamint a landig-page szövegeidet újra és újra megírtad.

Az eredmény viszont gyenge vagy nagyon elkeserítő.
Akkor vajon mi lehet a gond?
Sajnos szinte képtelenség minden lehetőséget felsorolni, mert „ahány weboldal, annyi felépítés” létezik.
- Nem működik a kosár. Vagyis működik, de más böngészőben viszont nem! Mi lehet a gond? A programozók gyakran követik el azt a hibát, hogy a webáruházadat Internet Explorerre (IE) nem optimalizálják, mivel szinte mindenki Chrome-ot vagy Mozillát használ. Azonban létezik a felhasználóknak egy olyan rétege, akik IE-t használnak (általában az idősebbek). Ha nincs optimalizálva rá, akkor bizony megeshet, hogy a kosár nem működik. Sok az elhagyott kosár? Akkor mindenképp ellenőrizd!
- A kosár gomb nem „a hajtás felett található.” Ez röviden azt jelenti, hogy a kosár gombot mindenképp úgy kell elhelyezned, hogy görgetés nélkül is látszódjon! Ennek okán érdemes közvetlenül a termék mellé tenni. Tudjuk, hogy ez a probléma a legnépszerűbb... de akkor miért teszitek azt a „fránya gombot” a termékoldal aljára?
- Az űrlap egy csomó felesleges információt kér. Számtalan esetben – főleg tesztelésnél – vesszük észre, hogy az űrlap egy csomó felesleges információ megadására kötelezi a vásárlót. Most komolyan? Szükséged van a vásárló életkorára, vagy a cége nevére? Tudjuk, hogy van amikor fontos. De a vásárlásnál csak annyi információt kérj el tőle, amellyel a tényleges vásárlás megtörténhet. Se többet, se kevesebbet! Ha további információkra van szükséged, akkor nyugodtan felhívhatod telefonon adategyeztetés céljából. Ilyenkor további információt is megtudhatsz az ügyfeledről. (Ha szükséges.)
- Nincsenek az érkezési oldalon bizalmi elemek. Minden landing-pagenek – a szövegen kívül – ez a legfontosabb ütőkártyája. Ha a termékeid kiemelkedő előnyökkel rendelkeznek, akkor ezeket érdemes vizuálisan is megjeleníteni. Pl: 100%-ban vízálló, 100%-ban olasz minőség, pénz visszafizetési garancia, stb.